22/04/2018

| Autor:

Podróż morska przez ocean w XIX wieku. Podróże przez ocean nie należały wtedy do najwygodniejszych, w dodatku  w trzeciej klasie. Trzypiętrowe metalowe prycze..

22/11/2017

| Autor:

Wdzydze (kaszb. Wdzëcczé Jezoro), zwane również kaszubskim morzem, Wielką Wodą lub Szerzawą - to jezioro w Borach Tucholskich w powiecie kościerskim (województwo pomorskie), na obszarze Kaszub Południowych. Obejmuje połączonych ze sobą pięć jezior: Wdzydze, Radolne, Go...

04/10/2017

Mało kto wie, że tuż pod Warszawą, w Celestynowie, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego znajduje się wyjątkowe miejsce – leśny rezerwat przyrody Bocianowskie Bagno. Niezwykły świat oddalony zaledwie o pół godziny drogi od największego miasta w Polsce! Byłem, w...

25/09/2017

Wygląda na to, że okolice Celestynowa pod Warszawą skrywają znacznie więcej niespodzianek niż się nam wydaje. Jedną z nich jest tajemnicze, nieduże grzęzawisko – Goździkowe Bagno, po którym można przejść bez obaw urokliwą drewnianą kładką.

Please reload

Relaks i podróże

W kategorii „Relaks i podróże” znajdziesz posty z moich wycieczek i podróży po Polsce i świecie. Właśnie tutaj chętnie dzielę się moimi obserwacjami na temat różnych kultur, kuchni czy życia w innych szerokościach geograficznych. Często nie trzeba wyruszać daleko. Okazuje się, że bajkowy świat jest tuż obok… Mam nadzieję, że moje wpisy zainspirują Cię w poszukiwaniu miejsca  na wypoczynek i relaks, a także zachęcą do niecodziennych eksperymentów kulinarnych.